OC to obowiązkowa polisa dla każdego pojazdu, który jest zarejestrowany. Wszyscy właściciele (niekoniecznie kierowcy) zdają sobie z tego sprawę. To jednak nie wszystko. Czego należy dowiedzieć się jeszcze o OC, czyli o odpowiedzialności cywilnej kierowców?

Ważne informacje

ubezpieczenieauta.com.pl to serwis, gdzie można znaleźć dużo informacji na temat polis ubezpieczeniowych dla właścicieli pojazdów mechanicznych poruszających się po drogach, zarejestrowanych w naszym kraju. OC to obowiązkowy pakiet, który można wykupić w różnych firmach ubezpieczeniowych. Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę z tego, żę OC to nie tylko ochrona dla właściciela, ale także dla pasażerów podróżujących tym samochodem – nawet, jeżeli dojdzie do kolizji drogowej spowodowanej z winy właściciela pojazdu. Należy wiedzieć także, że OC pokrywa koszty osób trzecich, a nie samego właściciela pojazdu.

ABC o OC

Odpowiedzialność cywilna kierowców obejmuje szkody, jakie spowoduje się podczas ruchu pojazdów, podczas wsiadania i wysiadania, załadunku i rozładunku, jak również wtedy, kiedy pojazd znajduje się na postoju. Nie każdy kierowca zdaje sobie z tego sprawę, ale polisa ubezpieczeniowa chroni nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Może się jednak okazać, że samo OC to za małe, aby pokryć koszta wypadku. Dlatego wiele firm zaleca dodatkowe wykupienie AC, dzięki czemu ochrona będzie większa. Nie są to wiele większe koszta, ale dzięki temu kierowca może czuć się pewniej podczas jazdy po ulicach.

Pozostałe wpisy:

Kalkulator OC

Ubezpieczenie samochodu

OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych