NNW – ubezpieczenie na samochód

O następstwach nieszczęśliwych wypadków można by napisać książkę, a to i tak nadal będzie bardzo mało. Dużo mówi się w dzisiejszych czasach o takich rzeczach. NNW może okazać się pomocną polisą ubezpieczeniową, jeżeli chodzi o samochód.

Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków

NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków odnoszą się do życia i zdrowia osób biorących udział w kolizji drogowej. Jeżeli ktoś jest kierowcą, właścicielem pojazdu mechanicznego, to powinien wziąć pod uwagę taką polisę ubezpieczeniową. NNW obejmuje te wypadki, kiedy doszło do trwałego uszczerbku na zdrowiu, które powoduje ograniczenie sprawności poszkodowanego. Wypłata pieniędzy z NNW określana jest na podstawie uszczerbku na zdrowiu, które zawsze wyrażane jest w procentach. Tak, bardzo często na tym tle dochodzi do nieporozumień, ponieważ nieuczciwe towarzystwa ubezpieczeniowe starają się zaniżyć wypłaconą kwotę w porównaniu do uszczerbku zdrowotnego.

Ograniczenia NNW

Towarzystwa ubezpieczeniowe nakładają ograniczenia w przypadku tej polisy ubezpieczeniowej. Jak one wyglądają? Jeżeli ubezpieczony nie miał zapiętych pasów podczas kolizji, może nie otrzymać należnego odszkodowania. Również w takich wypadkach, jeżeli podczas kolizji drogowej w aucie przebywała zbyt duża ilość osób (przekroczony limit w dowodzie rejestracyjnym), można spotkać się z odmową ubezpieczyciela. NNW również nie zostanie wypłacone, jeżeli kierowca pojazdu znajdował się pod wpływem alkoholu lub też innych środków odurzających. 

Zobacz inne wpisy:

Ubezpieczenie samochodu

OC na miesiąc
ubezpieczenie auta na angielskich tablicach
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty