Wakacyjne wyjazdy i ubezpieczenie NNW

Co roku skrupulatnie planujemy nasze wakacje. Wybieramy miejsce, do którego chcemy pojechać, kupujemy różne potrzebne sprzęty i niecierpliwie oczekujemy na czas urlopu. Podczas tych przygotowań koniecznie musimy pomyśleć o ubezpieczeniu na czas wyjazdu, bo wypadki chodzą po ludziach i każdemu może się przydarzyć coś nieoczekiwanego. Na pewno ubezpieczymy samochód na każdą okoliczność, pomyślmy więc również o sobie i dzieciach, i wybierzmy najbardziej dla nas korzystną formę polisy.

W razie nagłej choroby albo wypadku przyda nam się rozszerzone NNW a czasem nawet KL. Jeżeli mamy zamiar spędzić urlop za granicą, warto by nasza polisa obejmowała również kraj, do którego wyjeżdżamy. Unikniemy w ten sposób przykrych konsekwencji finansowych, bo w razie nieszczęśliwego wypadku czy też leczenia szpitalnego, nasz ubezpieczyciel z pewnością pokryje wszystkie koszty niespodziewanego zdarzenia, które nas spotkało. Bardzo dużo osób podróżujących poza granice naszego kraju lekceważy kwestie ubezpieczeniowe i niestety potem odczuwa dotkliwie efekty swojej niefrasobliwości.

Nasze dzieci są przez cały rok ubezpieczone, bo opłacamy składkę w szkole, ale przed wyjazdem wakacyjnym warto poszerzyć ich NNW o dodatkowe opcje. Wakacje to przecież czas, kiedy dzieci częściej ulegają różnym wypadkom, mogą zachorować, trafić do szpitala, być uczestnikami wypadku komunikacyjnego. Wysokość odszkodowania po takim zdarzeniu będzie zależała od wielkości uszczerbku na zdrowiu, jakiego doznało dziecko.

Pozostałe wpisy:

Kary za brak OC w 2022 r

Ubezpieczenie auta na angielskich tablicach w Polsce

OC na miesiąc

Ubezpieczenie OC na raty

OC dla młodego kierowcy